Vážení zákazníci,
dovolujeme si vás tímto upozornit, že naše společnost bude dne 29.09.2023 z důvodu čerpání celozávodní dovolené uzavřena. Z toho důvodu bude přesunut drobný prodej (vozíky, pytle) na středu 27.09.2023.
Děkujeme za pochopení


Koks

Koks nazýváme pevným uhlíkatým zbytkem, který vzniká z nízkopopelového, nízkosirného černého uhlí. Při tomto výrobním procesu jsou odstraněny v peci prchavé složky s omezeným přístupem kyslíku v teplotách kolem 1000 °C. Koks z uhlí je šedý, tvrdý a pórovitý a jeho výhřevnost se pohybuje podle typu od 25 do 30 MJ/kg.


Koks je vhodné palivo a redukční činidlo pro vysokou pec při výrobě surového železa nebo v kuplovnách při výrobě litiny, pro výrobu izolačních materiálů a pro speciální metalurgii a jako palivo při vytápění. Dále je koks využitelný jako technologická surovina při určitých chemických a potravinářských výrobách.
PRODEJ A DOPRAVA KOKSU

V našich uhelných skladech ve Voticích a Svinkách máme pro Vás k odběru kvalitní koks. V rámci prodeje koksu přímo poskytujeme nákladní autodopravu na vámi určené místoCeny koksu včetně ceny dopravy naleznete v rubrice ceník. Pro více informací ohledně technické specifikace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, emailem, nebo osobně na jedné z našich kontaktních poboček.


Více o prodeji koksu