Vážení zákazníci, dovolujeme si vás tímto upozornit, že naše společnost bude ve dnech 1.7. – 5.7.2024 z důvodu čerpání celozávodní dovolené uzavřena. Děkujeme za pochopení

JARNÍ SLEVY – Probíhají jarní slevy na Bílinské hnědé uhlí. Ceny platí pouze do vyprodání zásob!


Koks

Koks nazýváme pevným uhlíkatým zbytkem, který vzniká z nízkopopelového, nízkosirného černého uhlí. Při tomto výrobním procesu jsou odstraněny v peci prchavé složky s omezeným přístupem kyslíku v teplotách kolem 1000 °C. Koks z uhlí je šedý, tvrdý a pórovitý a jeho výhřevnost se pohybuje podle typu od 25 do 30 MJ/kg.


Koks je vhodné palivo a redukční činidlo pro vysokou pec při výrobě surového železa nebo v kuplovnách při výrobě litiny, pro výrobu izolačních materiálů a pro speciální metalurgii a jako palivo při vytápění. Dále je koks využitelný jako technologická surovina při určitých chemických a potravinářských výrobách.
PRODEJ A DOPRAVA KOKSU

V našich uhelných skladech ve Voticích a Svinkách máme pro Vás k odběru kvalitní koks. V rámci prodeje koksu přímo poskytujeme nákladní autodopravu na vámi určené místoCeny koksu včetně ceny dopravy naleznete v rubrice ceník. Pro více informací ohledně technické specifikace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, emailem, nebo osobně na jedné z našich kontaktních poboček.


Více o prodeji koksu